LEKKA OTWARTA ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z REGULACJĄ ZAKRESU RUCHOMOŚCI CO 15 STOPNI Charakterystyka wyrobu

Nowy produkt

Orteza typu otwartego IB-SK/1R jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit – oznaczającego profesjonalne dopasowanie. J

Więcej szczegółów

301,85zł brutto

Więcej informacji

Orteza typu otwartego IB-SK/1R jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.

Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit – oznaczającego profesjonalne dopasowanie.

Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tak zwaną: drugą skórę.

Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz jednoosiowe szyny boczne.
Ortezy serii IB są bez wątpienia jedną z najlepszych propozycji tego typu wyrobów na rynku, szczególnie dla osób starszych, a ich cena w stosunku do jakości jest wręcz bezkonkurencyjna.

Ze względu na ich doskonałą stabilizację boczną, pacjenci z niestabilnością stawów kolanowych będą mogli zrezygnować z używania lasek i kul inwalidzkich.
Ortezy posiadają konstrukcję otwartą, ułatwiającą jej zakładanie szczególnie dla osób starszych oraz osób mających częściową sprawność ruchową.
Ortezy IB zostały wykonane ze strukturalnego surowca ProFit. Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich
kierunkach doskonale modelując kształt kończyny.

Jego zewnętrzna warstwa ze spandexu odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego.

Wewnętrzna membrana z mikrofibry, bawełny i elastanu, odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.
Profit
Boczne części ortezy zostały wykonane z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed.

Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację stawu kolanowego.

Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.
AIRsanmed

wyprofilowane peloty silikonowe

Każda orteza z serii IB jest wyposażona w dwie wyprofilowane peloty silikonowe które wzmacniają i stabilizują rzepkę.
Pasy obwodowe z taśmami Velcro

Wyróby IB wyposażono w pasy obwodowe z taśmami Velcro, których końce wyposażono w plastikowe zakończenia ułatwiające użytkowanie wyrobu.

Przeznaczenie
Orteza IB-SK/1R powstała z myślą o osobach starszych, u których występuje przewlekła niestabilność stawu kolanowego, spowodowana zmianami zwyrodnieniowymi lub urazami.
po przebytych urazach nie wymagającym unieruchomienia stawu kolanowego (skręceniach z uszkodzeniem więzadeł pobocznych, w naderwaniach przyczepów mięśniowych )
w przewlekłych niestabilnościach stawu kolanowego (bocznych lub przyśrodkowych)
w zespołach bólowych stawu kolanowego po przebytych urazach i w przebiegu zmian zwyrodnieniowych
po leczeniu operacyjnym stawu kolanowego z przyczyn urazowych i chorobowych
bierne zwalczanie przykurczów w obrębie stawu kolanowego

Tabela rozmiarowa
Rozmiar

Obwód kolana

S 30-34 cm
M 34-38 cm
L 38-42 cm
XL 42-46 cm
XXL 46-50 cm

Szyna 1R orthodesignSzyna ortopedyczna 1R orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu.


Innowacyjność szyny polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni.

Dodatkowym atutem szyny jest to, że regulacja odbywa się nie przy użyciu wkrętów imbusowych, jak to się odbywało w poprzedniej generacji szyny, lecz za pomocą wkładanych stalowych nitów, które dla ułatwienia wyjmowane są z gniazd kątowych przy użyciu załączonego do szyn magnesu.
Wisienką na torcie jest pierścień blokujący, który dzięki systemowi zapadkowemu nie pozwoli na samoczynne przestawienie się wcześniej ustawionego kąta.

W ortezach kolana szyny mają odsadzenie goleniowe, co pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie ortezy kolana, a co za tym idzie dokładniej realizują regulację ruchomości stawu, w pozostałych wyrobach zaś, ortezy mają formę prostą.

Szyny stosowane w krótkich ortezach kolana są szynami uniwersalnymi, wyroby z nimi można stosować zarówno na prawą jak i lewą nogę, szyny stosowane w ortezach na całą kończynę dolną są anatomicznie profilowane, i co za tym idzie są ściśle dedykowane na konkretną kończynę.
Kod zaopatrzenia NFZ J039

Produkty powiązane